Знак української гривні

Гривня ( Hryvnia )

₴

Гривня — національна валюта сучасної України (російське написання — гривна).

Знак гривні є малою кириличною буквою г в курсивному зображенні (що є одночасно віддзеркаленням латинської літери S, яку покладено в основу позначки долара та деяких інших валют), перекреслену посередині двома горизонтальними рисками (перекреслення відповідної букви однією або двома рисками – традиція , що встановилася для позначення багатьох валют).

Цей знак було затверджено Нацбанком України ще в березні 2004 року, проте його розповсюдження йшло дуже повільно; ще й досі для позначення гривні здебільшого користуються літерним скороченням грн. (до речі, згідно ДСТУ 3582:2013 літерне скороченні має бути без крапки: грн, однак вимоги стандарту майже скрізь ігноруються).

Назва гривня походить від грошово-вагової одиниці — гривні, що використовувалася на території Київської Русі ще з XI століття. В Україні гривню, як грошову одиницю, було введено в грошовий обіг в 1918 році урядом Української Народної Республіки. Голова уряду, проф. М.Грушевський, що був великим шанувальником та знавцем історії стародавньої Русі, для державної символіки досить активно використовував давньоруську атрибутику (звідти ж, до речі, було узято й герб України — "тризуб", що був колишньою родовою ознакою князя Володимира Великого). Реінкарнація гривні сталася 1996 року, коли впродовж грошової реформи її було введено як нову національну валюту України.

Запис в HTML
₴
 [ грн ]
Кодування UNICODE
U + 20B4
Підпишіться на розсилку новин
Отримуйте один лист в день з найважливішими новинами