Комунальні тарифи

 • Тарифи на електроенергію

  30.05.2023 на засіданні Уряду за поданням міністра енергетики було схвалено рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн. (з ПДВ) за 1 кВт⋅год з 01.06.2023. Це рішення будо затверджено постановою КМУ № 544 від 30.05.2023.

  • Тарифи на електроенергію для підприємств

   Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів (промислових підприємств) відрізняються від тарифів на електроенергію для населення. Загалом вартість електроенергії для бізнесу складається із:

   • тарифа оператора системи передачі (встановлюється НКРЕКП для єдиного оператора "Укренерго")
   • тарифа оператора системи розподілу (встановлюється НКРЕКП для кожного оператора — енергорозподільчої компанії)
   • власне собівартості електроенергії (ринкова вартість електроенергії визначається щодобово державною компанією "Оператор ринку" за підсумками торгів)
   • вартості послуг постачальника, тобто, його маржі (визначається кожним постачальником, зазвичай станвить кілька відсотків від ринкової вартості)

   У нас на сайті опубліковано тарифи на розподіл, та тарифи на передачу електроенергії. Окрім того, на сайті можна ознайомитися з основними підсумками торгів на ринку електроенергії в Україні.

   • Тарифи на передачу електроенергії для підприємств

    Передачу електроенергії магістральними лініями електропередачі здійснює Національна енергетична компанія "Укренерго" — акціонерне товариство, 100% акцій якого знаходиться у власності держави. Тарифи для "Укренерго" встановлює Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

   • Тарифи на розподіл електроенергії для підприємств

    Тарифи на розподіл електроенергії, що наведені тут, у різних постачальників (енергорозподільних компаній — обленерго), будуть різними. Крім того, розмір тарифу залежить від класу напруги (1-й або 2-й клас). Тарифи на розподіл електроенергії для всіх обленерго встановлює Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

   • Вартість електроенергії – індекси та середньозважені ціни
 • Тарифи на природний газ

  У квітні 2024 року суттєвих змін на ринку газу для побутових споживачів не відбулося. Для непобутових споживачів (промислових підприємств) в квітні ціна у деяких постачальників трохи знизилася. Вартість доставки газу, що затверджена НКРЕКУ, нагадуємо, на час дії військового стану залишається без змін.

  • Постачальники газу в Україні
  • Оператори ГРМ в Україні
  • Тарифи на газ для підприємств

   Тарифи на газ для непобутових споживачів (промислових підприємств) відрізняються від тарифів на газ для населення. При цьому постачальники газу диференціюють свої ціни, встановлюючи різну вартість газу за умови передоплати, або при оплаті за фактом споживання. Деякі постачальники встановлюють також окремі ціни для релігійних установ, або, установ, що фінансуються з держбюджету. Крім того, ціни на газ можуть залежати й від обсягів постачання газу.

 • Тарифи на водопостачання та водовідведення

  Тарифи для всіх водоканалів, а також для інших підприємств, що займаються водопостачанням та водовідведенням, встановлює Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Окремо встановлюються тарифи на водопостачання, і окремо — на водовідведення, причому вони різні для різних водоканалів. Окрім того, є дві групи тарифів: на власне централізоване постачання холодної води і водовідведення (для мешканців приватного сектора і колективних споживачів, які не є суб'єктами господарювання у сфері водопостачання), та на централізоване постачання холодної води і водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків (суб'єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг).

  • Тарифи на водопостачання (суб'єктам господарювання)

   Тут наведено тарифи на централізоване постачання холодної води та водовідведення для суб'єктов господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (тобто, гуртові тарифи), що встановлені Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

  • Тарифи на водопостачання (з використанням внутрішньобудинкових систем)

   Тут наведено тирифи на централізоване постачання холодної води та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків (суб'єктам господарювання, які є виконавцями цих послуг), що були встановлені Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

 • Тарифи на постачання гарячої води

  Тут наведено тарифи на послуги з постачання гарячої води для населення. Для частини підприємств ці тарифи встановлюються Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), для інших суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання та постачання гарячої води — місцевими органами влади.

  Опубліковано всі тарифи, що встановлені НКРЕКП для зазначених підприємств. Тарифи для інших підприємств, що встановлюються місцевими органами влади, також почнуть публікуватися найближчим часом.

 • Тарифи на централізоване опалення

  Тут наведено тарифи на послуги з постачання теплової енергії (централізованого опалення) для населення. Для частини теплопостачальних підприємств ці тарифи встановлюються Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), для інших суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання — місцевими органами влади.

  Опубліковано всі тарифи, що встановлені НКРЕКП для зазначених підприємств. Тарифи для інших підприємств, що встановлюються місцевими органами влади, також почнуть публікуватися найближчим часом.

 • Комунальні тарифи в Києві
  • Тарифи на водопостачання (Київ)

   Національноа комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою № 1210 від 29.06.2023 з 1 липня 2023 змінила ціни на послуги з водопостачання та водовідведення для населення в Києві. Проте, вже 03.07.2023 НКРЕКУ після переконливих прохань ВП та КМУ скасувала своє рішення та, таким чином, повернула ціни на воду до колишніх, які діяли з 01.01.2022.

  • Тарифи на гарячу воду (Київ)

   КП "Київтеплоенерго" згідно з постановою Київської міської державної адміністрації (КМДА) № 673 от 30.09.2022 встановило нові тарифи на постачання гарячої води в Києві, які почали діяти з 1 жовтня 2022 року.

   Зауважимо, що протягом дії військового стану в Україні та 6 місяців після місяця, в якому його буде припинено, гаряча вода повинна сплачуватися за старим тарифом — 97,89 грн. за 1 м³.

  • Тарифи на опалення (Київ)

   КП "Київтеплоенерго" згідно з постановою Київської міської державної адміністрації (КМДА) № 673 от 30.09.2022 встановило нові тарифи на централізоване опалення в Києві, які почали діяти з 1 жовтня 2022 року.

   Зауважимо, що протягом дії військового стану в Україні та 6 місяців після місяця, в якому його буде припинено, теплова енергія повинна сплачуватися за старим тарифом — 1654,41 грн. за 1 Гкал.

Популярні сторінки

Кредит онлайн
Кредит без відмови
Мікропозика
Депозити
Курс долара
Курс валют
Обмін валют
Курс долара на чорному ринку
Купити валюту в банках
Підпишіться на розсилку новин
Отримуйте один лист в день з найважливішими новинами