Антивоєнна коаліція: Новини

Січень 2023

 • 01.01.2023
  ВООЗ (Спеціалізовані об'єднання)
  Медикаменти та медичне обладнання

  На Херсонщині лікарні отримали інсулін та фармацевтичне холодильне обладнання від ВООЗ. Фінансову підтримку благодійності забезпечили Direct Relief, Центральний фонд реагування на надзвичайні ситуації (UNCERF), Bundesministerium für Gesundheit, Foreign, Commonwealth & Development Office.

  Ярослав Янушевич
 • 02.01.2023
  Фінляндія
  Заяви

  Президент Фінляндії заявив: "Якщо росія вважала, що масштабна загроза швидко поставить Україну на коліна, вона припустилася серйозної помилки у своїх судженнях. Не можна не думати про схожість ситуації з нашою Зимовою війною, коли радянський союз припускав, що вони вийдуть на Гельсінкі упродовж двох тижнів. Як керівники країни з авторитарним правлінням, сталін і путін не змогли розпізнати ключовий фактор. Річ у тому, що люди, які живуть у вільній країні, мають свою волю і переконання. І що нація, яка працює разом, є величезною силою".

  President of the Republic of Finland
 • 02.01.2023
  Португалія
  Акти солідарності

  Португалія пообіцяла Україні допомогти у відбудові освітніх об'єктів і посилити економічну та політичну співпрацю між державами. Про це йшлося під ча зустрічі віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко з президентом Португалії Марселу Ребелу де Соузою.

  Міністерство економіки України
 • 02.01.2023
  Велика Британія
  Матеріально-технічна допомога

  Більш як 9500 українських військових отримали від Великої Британії комплекти для холодної погоди. Тисячам українських новобранців у боротьбі з російською агресією допомагає малий бізнес – компанія Altberg із Річмонда у Північному Йоркширі. Черевики, виготовлені компанією Altberg із Річмонда, є частиною набору комплектів для холодної погоди, включно з водонепроникним одягом, спальними мішками та килимками, які Велика Британія надала понад 9500 українським новобранцям, які пройшли підготовку за підтримки Збройних сил Великої Британії та вісьмох країн-партнерів з червня”, – ідеться в повідомленні.

  Генеральний штаб ЗСУ
 • 02.01.2023
  Бразилія
  Акти солідарності

  Україна і Бразилія зацікавлені в розширенні двосторонньої торгівлі через усунення торгових бар'єрів, сприянні розвитку бізнесу, реалізації проєктів у межах Інвестиційного меню.

  Міністерство економіки України
 • 02.01.2023
  Ізраїль
  Заяви

  Новопризначений міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен 2 січня заявив, що його країна продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні, але менше говоритиме про війну.

  The Times of Israel
 • 02.01.2023
  Bayer (Медикаменти)
  Виділення коштів на гуманітарні потреби

  Німецький виробник ліків Bayer перерахував 1 млн 300 тис. євро на відновлення медичних закладів України. Відомий німецький виробник ліків, засобів захисту рослин, пластмас, фарб і лаків Bayer перерахував 1 300 000 євро на відновлення та оснащення медичних закладів України в межах ініціативи UNITED24”, – ідеться в повідомленні.

  МОЗ України
 • 03.01.2023
  Естонія
  Матеріально-технічна допомога

  Столиця Естонії Таллінн передала Житомиру 14 автобусів марки Scania і найближчим часом у місто приїдуть ще шість. Мер Житомира Сергій Сухомлин зазначив, що автобуси працюватимуть на лініях трамваїв і тролейбусів в умовах дефіциту електроенергії. Міський голова додав, що між Житомиром і Таллінном не підписані побратимські документи, але «справжні друзі не потребують документів, і коли складно, вони приходять на допомогу».

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 04.01.2023
  Microsoft (ІТ)
  Матеріально-технічна допомога

  Microsoft та HP передали українським освітянам майже три тисячі ноутбуків. Учителі з Дніпропетровщини та Донеччини отримали майже три тисячі ноутбуків у межах проєкту «Цифровий актив для України». «Загалом домовлено про доставлення майже 39 тис. ноутбуків для підтримки вчителів у 12 регіонах країни. За цією ініціативою вже передано понад 16 тис. електронних пристроїв».

  Сергій Шкарлет
 • 04.01.2023
  ЄС (Політичні об'єднання)
  Кредити на пільгових умовах

  Європейський Союз надасть 15,5 млн дол. США для фінансування проєкту підтримки українських сільських домогосподарств, дрібних фермерів та малих сільськогосподарських підприємств, який реалізує ФАО.

  Представництво ЄС в Україні
 • 04.01.2023
  Агентство США з міжнародного розвитку (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  USAID поставило ще 20 екскаваторів до Львівської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Закарпатської, та Житомирської областей. Загалом, USAID поставило 60 екскаваторів до 48 міст України для забезпечення осель, лікарень, шкіл та підприємств теплом та гарячою водою.

  USAID Ukraine
 • 04.01.2023
  Франція
  Акти солідарності

  Президент України Володимир Зеленський та Президент Франції Еммануель Макрон обговорили подальшу співпрацю над суттєвим посиленням української протиповітряної оборони та інших оборонних спроможностей. Зеленський подякував Макрону за рішення передати легкі танки та бронетранспортери Bastion.

  Володимир Зеленський
 • 05.01.2023
  Норвегія
  Акти солідарності

  За дорученням уряду Збройні сили Норвегії відправили в Україну 10 000 артилерійських снарядів. Спорядження знаходиться в Україні. Зазначається, що артилерійські снаряди можна використовувати для кількох видів артилерійських установок, включно з M109, який Норвегія передала раніше.

  Forsvaret
 • 05.01.2023
  Болгарія
  Матеріально-технічна допомога

  Миколаївщина отримала 25 генераторів з Болгарії. Завдяки болгарському офісу Netpeak Group та благодійному фонду MarketStar генератори були придбані і підготовлені до відправки.

  Гуманітарний штаб при Миколаївській ОВА
 • 05.01.2023
  Німеччина
  Заяви

  Німеччина вирішила передати Україні БМП Marder і батарею Patriot. Про це стало відомо після телефонних переговорів президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Олафа Шольца 5 січня.

  Bundeskanzler
 • 05.01.2023
  Польща
  Акти солідарності

  Польща готова надати обладнання для створення в Україні незалежної автоматизованої системи радіаційного моніторингу.

  Державна інспекція ядерного регулювання України
 • 06.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  На Прикарпатті Калуська громада отримала сім генераторів з німецького міста Ліппштадт. Про це повідомив Калуський міський голова Андрій Найда. «У Калуську громаду доставлено гуманітарний вантаж – 7 генераторів. І все це завдяки нашим партнерам із німецького міста Ліппштадт», – написав Найда.

  Андрій Найда
 • 06.01.2023
  Об'єднані Арабські Емірати
  Матеріально-технічна допомога

  ОАЕ передали Україні наступні 1300 генераторів, що є другою частиною з 2500 генераторів, які Емірати надали Українській державі як гуманітарну допомогу. Про це повідомив посол України в ОАЕ Дмитро Сенік.

  Emirates News Agency
 • 06.01.2023
  Японія
  Матеріально-технічна допомога

  Ніжин отримав від Японії два потужних генератори. До міста Ніжин у Чернігівській області було передано 2 генератори потужністю 550 кВА та 270 кВА, які Японія надала Україні через агентство JICA.

  Міністерство енергетики України
 • 06.01.2023
  Швеція
  Заяви

  Швеція запевнила, що Україна буде пріоритетом її головування в ЄС. “Україна є ключовим пріоритетом шведського головування в ЄС. Сьогодні продовжили дискусію з Президентом України Володимиром Зеленським щодо нашої непохитної підтримки України та військової допомоги", – йдеться у повідомленні.

  SwedishPM
 • 07.01.2023
  Велика Британія
  Акти солідарності

  Британська столиця в березні прийме глав юридичних відомств багатьох країн для обговорення питання воєнних злочинів, зокрема, з боку росії в Україні. «Під час зустрічі міністрів юстиції з усього світу в Лондоні цього року головним питанням будуть потенційні воєнні злочини в Україні», – зазначається в повідомленні. Форум має відбутися в березні в Lancaster House. На зустрічі головуватимуть віцепрем'єр-міністр, міністр юстиції Об’єднаного королівства Домінік Рааб разом зі своїм голландським колегою.

  Sky News
 • 08.01.2023
  Польща
  Акти солідарності

  Українські медики пройдуть у Польщі курс навчання з протиопікової допомоги. “Чергова група українських медиків сьогодні прибула до Польщі й завтра розпочинає навчання з надання допомоги військовим і мирним жителям, які дістали сильні опіки”, – йдеться в дописі. Зазначається, що після навчання на авіаційно-рятувальній базі у Варшаві, яке відбулося у грудні минулого року, це наступний етап підготовки українських медиків. Вона здійснюється за ініціативи перших леді України й Польщі.

  BBN
 • 08.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  Громада Херсона отримала від урядових відомств Німеччини сім потужних генераторів для забезпечення електроенергією об’єктів комунальної власності.

  Ярослав Янушевич
 • 09.01.2023
  Японія
  Медикаменти та медичне обладнання

  Лікарні у найбільш уражених війною регіонах України отримали ліки вартістю 1 мільйон доларів за підтримки Японії. "29 закладів охорони здоров’я у найбільш уражених війною росії проти України регіонах отримали медичні препарати за підтримки неурядової організації Peace Winds Japan (PW) вартістю 1 млн доларів", – йдеться у повідомленні.

  Міністерство охорони здоров'я України
 • 09.01.2023
  Чехія
  Акти солідарності

  Чехія відправила до України чергову партію модернізованих танків Т-72. «Написав коротке побажання хоробрим українським захисникам на танку Т-72, який вирушить в Україну. Переконаний, що українці переможуть у боротьбі з російським агресором» – прем’єр Чехії Петр Фіала.

  Petr Fiala
 • 09.01.2023
  Чехія
  Матеріально-технічна допомога

  Миколаїв отримав 226 дизельних обігрівачів та 8 генераторів. Таку допомогу нашому місту на запит КП "Миколаївелектротранс" надіслав муніципалітет Праги.

  Миколаївська міська рада
 • 09.01.2023
  Сенегал
  Акти солідарності

  Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало меморандум із Міністерством сільського господарства, сільської інфраструктури та продовольчого суверенітету Республіки Сенегал про співпрацю у сфері сільського господарства.

  Міністерство аграрної політики та продовольства України
 • 10.01.2023
  Lear Corporation (Комплектуючі)
  Заяви

  Компанія прагне продати свої активи в Росії протягом першої половини цього року, сказав генеральний директор Рей Скотт, додавши, що юридичні проблеми та інші складності уповільнити процес.

  Automotive News
 • 10.01.2023
  Jazeera Airways (Авіаперевезення)
  Заяви

  Jazeera Airways планує запустити свій перший маршрут до Росії в лютому, пропонуючи прямі рейси між Кувейт-Сіті (KWI) і Москвою Домодєдово (DME).

  Routes
 • 10.01.2023
  Ніуе
  Акти солідарності

  Держава Ніуе, яка лежить у Тихому океані, випустила колекційну срібну монету «Воїн Азовсталі» номінальною вартістю 5 місцевих доларів. «Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, вона розраховувала, що за два тижні поставить українців навколішки. Загарбники були шоковані рішучістю українських воїнів чинити опір... – ідеться в описі. – Одна з найбільш запеклих битв відбулася під час облоги Маріуполя завдяки рішучій стійкості захисників великого металургійного комбінату. Її вшановує срібна стилізована срібна монета «Воїн Азовсталі» 2022 року вагою дві унції (56,7 г – ред.)».

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 10.01.2023
  Франція
  Матеріально-технічна допомога

  Чернігів отримав два потужні генератори із Франції. Котельня, яка обслуговує мешканців 16-ти житлових будинків Чернігова, а це 357 споживачів, отримала із Франції 35-ти кіловатний генератор, що виробляє і відпускає теплову енергію до цих квартир: ще один генератор працюватиме в пункті незламності.

  Акціонерне Товариство "Облтеплокомуненерго"
 • 10.01.2023
  Німеччина
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Німеччина надасть Україні 20 мільйонів євро на придбання систем зв’язку Starlink. «Україна звернулася до Німеччини з проханням профінансувати супутниковий зв'язок Starlink. Міністр закордонних справ Бербок заявила сьогодні, що Німеччина надасть на це 20 мільйонів євро», – йдеться у повідомленні.

  МЗС ФРН
 • 10.01.2023
  Туреччина
  Заяви

  Глава турецького Міністерства закордонних справ Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина підтримує формулу миру, яку пропонує Україна для закінчення війни. «росія заявляє, що зараз готова до переговорів. Президент України Володимир Зеленський запропонував мирний план з 10 пунктів. Ми, як Туреччина, підтримуємо цей план і продовжуємо нашу роботу», — зазначив Чавушоглу.

  Anadolu
 • 10.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  Німеччина передала гуманітарну допомогу львівським рятувальникам. «Це вже втретє вогнеборці Feuerwehr Delbrück завітали з гуманітарною місією до рятувальників Львівщини. Делегацію очолював Johannes Otti Grothoff», – ідеться в повідомленні. Українські рятувальники отримали три пожежні автоцистерни, генератори, пожежні шоломи та спорядження.

  Державна служба надзвичайних ситуацій України
 • 11.01.2023
  Франція
  Акти солідарності

  Французькі інженери допоможуть у відбудові Чернігівщини. Чернігівська обласна військова адміністрація та Спільне підприємство EGIS VillesetTransport/DassaultSystеmes/B4 D&E підписали Меморандум щодо консалтингових послуг «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України, пілотний проєкт у Чернігівській області».

  Чернігівська ОВА
 • 11.01.2023
  Чехія
  Акти солідарності

  Модернізація танків для України: чеська збройова компанія Excalibur Army інвестує понад 27 мільйонів євро в будівництво ще одного виробничого цеху і встановлення нових технологій на заводі у Штернберку у зв'язку з попитом на військову техніку, що зростає.

  Radio Prague International
 • 11.01.2023
  Італія
  Заяви

  Україна та Італія планують започаткувати нове двостороннє енергетичне партнерство, яке сприятиме втіленню сучасних енергоефективних та безвуглецевих технологій і проєктів у ході післявоєнного відновлення України. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з міністром довкілля та енергетичної безпеки Італії Пічетто Фратіном.

  Міністерство енергетики України
 • 11.01.2023
  Нігерія
  Заяви

  Україна розгляне пропозицію Федеративної Республіки Нігерія збудувати логістичний хаб для поставок зерна та продуктів харчування. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський за результатами зустрічі з міністром закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія Джеффрі Онйєамамом і міністром сільського господарства та розвитку села Мохаммадом Махмудом Абубакаром

  Міністерство аграрної політики та продовольства України
 • 11.01.2023
  Legenda archaeology (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Пошукові команди Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій отримали від латвійської компанії термінал Starlink. "Ексгумаційні команди міністерства відтепер забезпечені комплектом автономного телекомунікаційного обладнання Starlink. Устаткування було надане партнером Мінреінтеграції – латвійською компанією Legenda TNT & Military archaeology", – йдеться у повідомленні.

  Мінреінтеграції
 • 12.01.2023
  Польща
  Акти солідарності

  Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що рота танків, які Варшава має надати Україні, – це символічна кількість, але Польща буде домагатися, щоб її прикладу послідували інші країни.

  Польське радіо
 • 12.01.2023
  Чехія
  Акти солідарності

  Чеський уряд ухвалив рішення продовжити режим тимчасового захисту для українців ще на один рік – до березня 2024 року. Поправку про продовження дії режиму тимчасового захисту підтримали 57 із 62 присутніх членів Сенату.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 12.01.2023
  Чехія
  Матеріально-технічна допомога

  Дніпропетровщина отримала від уряду Чехії три потужні генератори, що забезпечуватимуть роботу водоканалів у разі відключення електрики. Про це в Телеграмі повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко. "Наша область отримала від уряду Чехії три потужні дизельні генератори: один – 830 кВт і два по 550 кВт.", – йдеться у дописі.

  Валентин Резніченко
 • 12.01.2023
  GEM (Благодійність)
  Матеріально-технічна допомога

  Чернігівська область отримала 200 генераторів невеликої потужності від американської Благодійної організації Global Empowerment Mission та родини Редленерів.

  В'ячеслав Чаус
 • 12.01.2023
  Словаччина
  Акти солідарності

  Президентка Словаччини дозволила сімом добровольцям вступити до лав ЗСУ. "Станом на понеділок, 9 січня, президентка ухвалила загалом 26 рішень, з яких 7 – про дозвіл на службу в іноземних військах і 19 – про відмову", – повідомив її речник Мартін Стрижинець. Однак з міркувань безпеки, офіс президента не розголошує дані про цих осіб та причини їх звернення.

  Pravda
 • 12.01.2023
  Литва
  Матеріально-технічна допомога

  Місто Коростень Житомирcької області отримує гуманітарну допомогу від литовського Укмерге в рамках співпраці, яку налагодили за підтримки Програми U-LEAD.

  U-Lead
 • 12.01.2023
  Іспанія
  Акти солідарності

  Іспанія прийняла понад 200 українських новобранців, яких упродовж двох місяців навчатимуть базових навичок сучасного бою. Зазначається, що серед групи українських військовослужбовців прилетіло також 20 досвідчених захисників, які опановуватимуть новітню систему протиповітряної оборони.

  CNN
 • 12.01.2023
  Uber (Таксі та каршерінг)
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Компанія Uber повідомила, що продовжить підтримку України у 2023-му, і першим кроком у цьому став внесок у сумі 1,5 млн дол. через UNITED24. «Підтримка провідних світових компаній важлива як ніколи. Адже всесвітньо відомі бренди дозволяють не тільки збирати кошти для нашої країни, яка захищає себе понад десять місяців, але й допомагають тримати Україну в фокусі уваги всього світу. Я вдячний команді Uber за численні ініціативи, які вона реалізувала протягом 2022 року, та за партнерство з платформою UNITED24. Завдяки цій підтримці ми зможемо забезпечити героїчних українських медиків машинами швидкої допомоги, які врятують тисячі життів», — наголосив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Міністерство цифрової трансформації України
 • 12.01.2023
  Албанія
  Акти солідарності

  Албанія вирішила відкрити посольство в Україні з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин двох держав. Про це оголосила міністр закордонних справ Албанії Ольта Джачка. «Албанія та Україна належать до сім'ї вільних і демократичних націй і обидві мають майбутнє в євроатлантичній сім'ї. З нагоди цього 30-річчя я рада оголосити, що Албанія посилить свою дипломатичну присутність у Києві, відкривши посольство в Україні», – зазначила Джачка.

  Olta Xhaçka
 • 12.01.2023
  Японія
  Матеріально-технічна допомога

  Піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій отримали від Програми розвитку ООН (ПРООН) та уряду Японії партію спеціального захисного обладнання для проведення розмінувань. Поставка вартістю 195 000 доларів США (7,2 мільйонів грн).

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій
 • 12.01.2023
  Азербайджан
  Матеріально-технічна допомога

  Від Азербайджану до України надійшла чергова партія енергетичного обладнання – електростанції резервного живлення. «11 січня 2023 року від ЗАТ «Азеренерджі», Азербайджанська Республіка, надійшла друга частина допомоги для енергетичного сектору України – 45 електростанцій резервного живлення потужністю від 94 до 150 кВА», – йдеться у повідомленні.

  Міністерство енергетики України
 • 13.01.2023
  Франція
  Заяви

  Французькі колісні танки AMX-10RC планується доставити в Україну протягом двох місяців. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.

  Sky News
 • 13.01.2023
  Італія
  Заяви

  Італія має намір у березні провести велику конференцію із відбудови України, до участі в якій запросити як державні, так і приватні структури. Про це заявили у міністерстві підприємництва і національного виробництва Італії за підсумками візиту глави відомства Адольфо Урсо до України.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 13.01.2023
  Латвія
  Заяви

  Спікер Сейму Латвії Едвардс Смілтенс, виступаючи перед депутатами Верховної Ради України у Києві, зазначив, що СРСР остаточно розвалюється саме зараз, всупереч бажанню президента рф відновити його, для чого він і відкрив воєнні «ворота пекла». Обов’язок усього світу – закрити їх. Спікер Латвії виступив у Раді українською.

  Сейм Латвії
 • 13.01.2023
  ЮНІСЕФ (Благодійність)
  Матеріально-технічна допомога

  Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» отримало від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) 10 генераторів, які встановлять у різних міста області, аби забезпечити безперебійне водопостачання.

  ОКВП "Дніпро - Кіровоград"
 • 13.01.2023
  Естонія
  Матеріально-технічна допомога

  Державна служба України із надзвичайних ситуацій отримала від Асоціації рятувальників Естонії спеціальну техніку для потреб українських рятувальників, зокрема спецавто, обладнане трейлером-кухнею із необхідним обладнанням.

  ДСНС України
 • 13.01.2023
  Польща
  Матеріально-технічна допомога

  Перша леді Республіки Польща Агата Коргаузер-Дуда передала допомогу дитячому будинку сімейного типу у Звягелі на Житомирщині.

  Звягельська міська рада
 • 13.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  Вінниця отримала від уряду Німеччини генератори, лампи та обігрівачі для “пунктів незламності”.

  Вінницька міська рада
 • 13.01.2023
  Гана
  Заяви

  Україна і Гана розглядають можливість реалізації спільного проєкту з будівництва логістичних хабів для зберігання продовольства. Про це йшлося під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Микола Сольського і міністра продовольства та сільського господарства Республіки Гана Овусу Афрії Акото.

  Міністерство аграрної політики та продовольства України
 • 13.01.2023
  ООН (Політичні об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Агенція ООН у справах біженців передала волонтерам медико-психологічної допомоги теплі речі для ВПО. Їх люди будуть отримувати після прибуття на Головний залізничний вокзал Львова. «Щоб допомогти людям залишатися в теплі Агенція ООН у справах біженців та партнери передали волонтерам медико-психологічної допомоги теплі речі для ВПО. Йдеться про 50 комплектів термоковдр, 400 светрів та 342 пари зимового взуття», – йдеться у повідомленні.

  Львівської ОВА
 • 14.01.2023
  Велика Британія
  Акти солідарності

  Окрім сучасних танків Challenger, Британія незабаром передасть Україні три десятки самохідних гаубиць AS-90. Зазначається, що передача Україні танків це “початок переходу британської підтримки на новий рівень”. “Підрозділ з 14 танків Challenger 2 протягом наступних тижнів прибуде до країни... Очікується, що за ним слідом надійдуть близько 30 великих самохідних гармат AS-90”, – йдеться у повідомленні.

  Government UK
 • 15.01.2023
  Японія
  Заяви

  Японія, яка вже виділила Україні понад 1,6 мільярда доларів допомоги може стати одним з лідерів у процесі формування міжнародного фонду відбудови нашої країни. Таку думку висловив в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки посол України в Японії Сергій Корсунський. «Цього року Японія головує в «Групі Семи» і ми розраховуємо, що вона стане лідером з формування фонду відбудови України, який вже створений Світовим банком, і де, я думаю, Японія зіграє ключову роль», – сказав дипломат.

  Українська служба Голосу Америки
 • 15.01.2023
  Агентство США з міжнародного розвитку (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Херсонська область отримала п'ять потужних генераторів зі США для забезпечення централізованого водопостачання. "Агентство США з міжнародного розвитку USAID доставило п'ять потужних генераторів на 35 кВт до Новоолександрівської громади", – написав керівник області.

  Ярослав Янушевич
 • 16.01.2023
  Словаччина
  Акти солідарності

  Словаччина передала українській армії восьму самохідну артилерійську установку Zuzana-2.

  Jaro Nad
 • 16.01.2023
  Велика Британія
  Акти солідарності

  Уряд Великої Британії передасть найбільший пакет військової допомоги для України на тлі російської агресії проти країни. Про це у Палаті громад заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. За словами Воллеса, до пакета військової допомоги для України увійшла рота танків типу Challanger 2, вісім САУ AS90 (при цьому інші дві батареї будуть надходити поступово), 100 одиниць бронетехніки, включаючи БТР FV430 Bulldog, пакет для розмінування на 28 млн фунтів, десятки БПЛА, 100 тисяч артилерійських снарядів, сотні «вдосконалених ракет», включаючи Starstreak, а також запасні частини для сотні українських танків та бронемашин.

  The Independent
 • 16.01.2023
  Німеччина
  Акти солідарності

  У Німеччині стартували розширені навчання для українських військових від американських інструкторів. Зазначається, що упродовж наступних 5-8 тижнів у Німеччині планують підготувати близько 500 українських військових.

  AP News
 • 17.01.2023
  Osaka Gas (Трансопртування і продаж нафти та газу)
  Заяви

  Osaka Gas підписує контракт на СПГ з новим оператором російського Сахаліна-2. Згідно з угодою, Osaka Gas закуповуватиме 200 000 тонн СПГ на рік, незмінно порівняно з обсягом, який вона закуповувала у попереднього оператора. Подальші деталі контракту з новим російським оператором, такі як ціна закупівлі та період, не розголошуються.

  Reuters
 • 17.01.2023
  Фінляндія
  Заяви

  Фінляндія готова долучитися до передачі танків та іншого важкого озброєння Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто під час представлення проєкту UKRAINE IS YOU («Україна – це ти») під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 17.01.2023
  Норвегія
  Матеріально-технічна допомога

  В Україну доправили останню партію мостових конструкцій від Норвезького управління державних доріг. «Укравтодор зустрів вантажівки з мостовими конструкціями від Норвезького управління державних доріг. Караван з гуманітарною допомогою у вигляді 10 переправ вирушив у грудні 2022 року», – йдеться у повідомленні.

  Укравтодор
 • 17.01.2023
  Велика Британія
  Матеріально-технічна допомога

  Велика Британія передала Україні понад 70 палетів бинтів, милиць, інвалідні візки та інші медичні товари для постраждалих унаслідок російської агресії. Зазначається, що в межах допомоги країна передала намети для облаштування мобільних клінік у місцях, де медичні заклади були пошкоджені внаслідок обстрілів, а також майже 80 ліжок, понад 30 тисяч халатів, медичне обладнання та матеріали. Їх передали із запасів МЗС Великої Британії неурядовій медичній організації UK-Med. Допомога буде використана, зокрема, у Дніпрі, Полтаві, Львові та інших регіонах України «для посилення роботи UK-Med зі створення мобільних клінік».

  Government UK
 • 17.01.2023
  Латвія
  Акти солідарності

  Пожертви на підтримку України та біженців зробили більш ніж половина жителів Латвії. У Латвії 56% жителів зробили пожертви на підтримку України та біженців після повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомляє LSM із посиланням на дані опитування SKDS, проведеного на замовлення Фонду інтеграції суспільства (SIF).

  LSM
 • 17.01.2023
  Нідерланди
  Акти солідарності

  Нідерланди розглядають можливість відправлення Patriot в Україну, приєднавшись таким чином до США та Німеччини у зміцненні українського військового арсеналу протиповітряної оборони, що має важливе значення у боротьбі з російським вторгненням.

  Bloomberg
 • 17.01.2023
  Blau-Gelbes (Благодійність)
  Матеріально-технічна допомога

  Територіальні громади Буковини отримали 200 генераторів із Німеччини. Генератори передала німецька компанія Blau-Gelbes-Kreuz e.V. за підтримки клубу підприємців CBG. За словами начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, їх отримали всі 52 громади краю.

  Чернівецька ОВА
 • 17.01.2023
  ЄС (Політичні об'єднання)
  Кредити на пільгових умовах

  Україна отримала перший транш у розмірі 3 млрд євро у межах програми макрофінансової допомоги на 18 млрд євро. "Сьогодні, 17 січня, Україна отримала перший транш у розмірі 3 млрд євро у рамках нової масштабної програми макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік. Загальний обсяг пільгового кредиту за зазначеною програмою сягає 18 млрд євро", – йдеться в повідомленні.

  Міністерство фінансів України
 • 17.01.2023
  Польща
  Заяви

  Варшава уже передала Києву понад 260 танків Т-72 різних модифікацій. Про це під час дискусійної панелі “На захисті Європи” в межах Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі заявив у вівторок президент Польщі Анджей Дуда.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 18.01.2023
  Фінляндія
  Акти солідарності

  Міністерство закордонних справ Фінляндії оголосило про тимчасове закриття офісу у мурманську, який підпорядковується генконсульству в Санкт-Петербурзі.

  Ministry for Foreign Affairs of Finland
 • 18.01.2023
  Латвія
  Акти солідарності

  Міністр оборони Інара Мурнієце заявила, що в Україну будуть ще надіслані зенітно-ракетні комплекси Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами і безпілотники.

  Delfi
 • 18.01.2023
  Канада
  Акти солідарності

  Канада направить в Україну ще 200 одиниць бронетехніки для допомоги у боротьбі з російською агресією.Про це заявила міністр оборони Аніта Ананд в середу під час візиту до Києва. Передача автомобілів коштуватиме Канаді понад 90 мільйонів доларів.

  The Globe and Mail
 • 19.01.2023
  США
  Акти солідарності

  США виділили новий масштабний пакет оборонної допомоги Україні, який включає системи ППО Avenger, сотні бронемашин, ракети для комплексів NASAMS, інше озброєння та боєприпаси. «Цей пакет, який оцінюється в $2,5 мільярда, є 30-м вилученням озброєння зі складів міністерства оборони США для України за період від серпня 2021 року. Він містить сотні одиниць бронетехніки, важливу підтримку для протиповітряної оборони України та інші важливі засоби», – вказується в повідомленні.

  U.S. Department of Defense
 • 19.01.2023
  Литва
  Акти солідарності

  Президент Володимир Зеленський висловив вдячність прем’єр-міністру Литви Інгріді Шимоніте за черговий потужний пакет військової допомоги для нашої країни. «Щиро вдячний прем'єр-міністру Литви Інгріді Шимоніте за черговий потужний пакет військової допомоги, що містить гвинтокрили, ЗРК та боєприпаси», – зазначив Зеленський.

  Володимир Зеленський
 • 19.01.2023
  Франція
  Акти солідарності

  Україна планує співпрацювати з Францією у напрямку розвитку відновлюваних джерел енергії. 18 січня Галущенко провів зустріч з французькою делегацією на чолі з радником президента Франції з питань Східної Європи та Туреччини Ізабель Дюмон. «Основну увагу приділили напрямам співпраці у процесі відновлення та відбудови української енергетики на принципах зеленого переходу. Ми зацікавлені у співпраці з французькою стороною у напрямку розвитку відновлюваних джерел енергії», – зазначив міністр.

  Герман Галущенко
 • 19.01.2023
  ООН (Політичні об'єднання)
  Заяви

  ООН планує виділити близько 4 млн доларів США на закупівлю механізованих засобів розмінування та підготовку операторів, яких залучатимуть до розмінування територій України, в тому числі Миколаївщини.

  Мінреінтеграції
 • 19.01.2023
  Естонія
  Акти солідарності

  Естонський уряд у четвер вирішив надати Україні військову допомогу на суму 113 мільйонів євро, що є найбільшим пакетом допомоги, наданим країною.

  Національний мовник ERR
 • 19.01.2023
  Велика Британія
  Заяви

  Уряд Великої Британії в рамках військової допомоги передасть Україні 600 ракет типу «повітря-земля» для захисту від російської агресії. Про це заявив глава Міноборони Британії Бен Воллес, відвідуючи пункт дислокування багатонаціонального батальйону НАТО в Естонії під командуванням Великої Британії.

  Sky News
 • 19.01.2023
  ЄС (Політичні об'єднання)
  Акти солідарності

  Європарламент ухвалив резолюцію про створення спецтрибуналу для путіна, лукашенка і вищого керівництва росії. "За" проголосували 427 парламентаріїв, проти — 19. У документі зазначено, що трибунал має бути заснований на міжнародній угоді між країнами-однодумцями, за підтримки Генеральної асамблеї ООН й у співпраці з Україною. Діяльність трибуналу має ґрунтуватися на принципах і стандартах Міжнародного кримінального суду та Римського статуту.

  European Parliament
 • 19.01.2023
  Данія
  Акти солідарності

  Уряд Данії ухвалив рішення передати Україні 19 самохідних гаубиць типу Caesar. «Це дуже велика і важлива підтримка. Ми постійно контактували з українцями, зокрема щодо артилерії Caesar, і я радий, що тепер ми отримали широку підтримку від парламенту Данії, щоб передати її для боротьби за свободу України. Немає сумнівів, що вона потрібна на полі бою», – заявив міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен.

  Forsvarsministeriet
 • 20.01.2023
  ООН (Політичні об'єднання)
  Акти солідарності

  Перший вантаж гуманітарної допомоги ООН прибув до прифронтового міста Соледар на сході Донецької області. Про це заявив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГВ) Єнс Лаєрке.

  The Guardian
 • 20.01.2023
  Японія
  Акти солідарності

  Японська агенція з міжнародного розвитку (Japan International Cooperation Agency – JICA) розпочала багаторівневу програму співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Зазначається, що першим компонентом співпраці став пілотний проєкт, в рамках якого сапери з ДСНС отримають високотехнологічне обладнання для робіт з гуманітарного розмінування. Це міношукачі з функцією георадара ALIS (advanced landmine imaging system), які здатні не лише знаходити потенційний вибухонебезпечний предмет (ВНП) під ґрунтом, а також показувати на моніторі його форму.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 21.01.2023
  Франція
  Матеріально-технічна допомога

  Харківська область отримала від Франції 188 генераторів різної потужності. «Харківщина отримала генератори від Франції. 188 генераторів різної потужності передали за участі тимчасово повіреного у справах посольства Франції в Україні Бенжамена Роріга», – йдеться у повідомленні.

  Харківська ОВА
 • 22.01.2023
  Австрія
  Матеріально-технічна допомога

  Місто Відень відправило цього тижня до України три вантажівки з гуманітарною допомогою, включаючи лікарняні ліжка та медобладнання. "Місто Відень завантажило три вантажівки з тоннами гуманітарної допомоги цього тижня і відправило їх до України. Це – 40 лікарняних ліжок, медичне обладнання та шкільні меблі. Пункти призначення допомоги – міста Київ, Гостомель та Нетішин", – йдеться у повідомленні.

  Michael Ludwig
 • 23.01.2023
  Марокко
  Акти солідарності

  Армія Марокко передала Україні близько 20 танків Т-72Б, які пройшли модернізацію в Чехії на ремонтній лінії майстерень компанії Excalibur Army. Зазначається, що точна кількість їх невідома, але дванадцять танків можна було побачити під час поїздки прем'єр-міністра Чехії Петра Фіали до майстерень компанії Excalibur Army у Штернберку, яка їх займалася їх модернізацією.

  Menadefense
 • 23.01.2023
  Румунія
  Заяви

  "Румунія під час сьогоднішньої зустрічі міністрів закордонних справ ЄС буде підтримувати продовження надання всебічної допомоги Україні та виступатиме за застосування 10-го пакета санкцій проти рф." Про це заявив керівник зовнішньополітичного відомства Румунії Богдан Ауреску у Брюсселі перед початком роботи Ради міністрів ЄС із закордонних справ.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 23.01.2023
  Кувейт
  Інші типи гуманітарної допомоги

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував Кувейту за підтримку України. Про це він написав у Твіттері. «Під час нашої розмови я подякував міністру закордонних справ шейху Салему Аль-Сабаху за гуманітарну допомогу Кувейту. Кувейтські друзі дуже добре знають, що означає протистояти агресії, і добре розуміють нас. Я запросив Кувейт зробити свій внесок у реалізацію української Формули миру», – зазначив він.

  Dmytro Kuleba
 • 23.01.2023
  Литва
  Матеріально-технічна допомога

  Міндовкілля отримало від Литви технічну допомогу. Установи природно-заповідного фонду України за останні місяці отримали 33 автомобілі від Міністерства навколишнього середовища Литви.

  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
 • 23.01.2023
  Японія
  Акти солідарності

  Українські сапери після тренінгу в Камбоджі, де вони опановували роботу з високотехнологічними японськими міношукачами з функцією георадара ALIS, прибули для продовження навчання у Токіо. Про це повідомив посол України в Японії Сергій Корсунський.

  Sergiy Korsunsky
 • 23.01.2023
  МКЧХ (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  У Чернігові на ділянці площею два гектари вже встановлені сім дерев'яних двоповерхових багатоквартирних будинків для містян, які втратили житло внаслідок російської агресії. Проєкт будівництва реалізується спільними зусиллями Національного комітету Товариства Червоного Хреста України та Чернігівської міської ради. Ці відносини зафіксовані підписаним тристороннім меморандумом. Основні роботи фінансує Червоний Хрест. За попередніми розрахунками, на реалізацію своєї частини робіт вони виділяють 3,5 млн доларів, якими розпоряджаються самостійно.

  Чернігівська міська рада
 • 23.01.2023
  Perin (Обладнання)
  Матеріально-технічна допомога

  Компанія PerinGenerators Group у співпраці з Rolls-Royce Power Systems передала для українських закладів надпотужні генератори. Генератори були передані в КНП «Вишгородська центральна районна лікарня» та КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня». Кожен з генераторів може забезпечити автономну роботу закладу.

  Міністерство охорони здоров'я України
 • 23.01.2023
  Швеція
  Матеріально-технічна допомога

  Уряд Швеції дозволив державній компанії Svenska kraftnät («Шведські електромережі») передати Україні обладнання, що необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів.

  Regeringskansliet
 • 23.01.2023
  Естонія
  Акти солідарності

  Естонія в межах нового пакета військової допомоги передає Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці і тисячі артилерійських снарядів до них. Про це написав посол Естонії в Україні Каймо Кууск. «Ми віддаємо всі наші 155 мм гаубиці Україні. І хочемо в такий спосіб створити прецедент, щоб в інших країн не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння для перемоги у війні», – зазначив дипломат.

  Estonian Embassy in Kyiv
 • 24.01.2023
  Фінляндія
  Заяви

  У Фінляндії отримали прихисток 50 тисяч українців, які втекли від розв’язаної росією війни. Про це заявив Президент Фінляндії Саулі Нійністе на спільному з главою Української держави Володимиром Зеленським брифінгу в Києві. «Раді, що можемо 50 тисяч українців прихистити у Фінляндії. Ми їх вітаємо, підтримуємо і сподіваємося, що вони вважають умови сприятливими та гідними», – сказав Нійністе. Крім того, Президент Фінляндії згадав про останній пакет військової допомоги Україні, разом із яким загальна вартість військової підтримки сягнула близько 600 млн євро, а також про надані генератори та гуманітарну допомогу.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 24.01.2023
  Westinghouse (Обладнання)
  Матеріально-технічна допомога

  Американська компанія Westinghouse надала НАЕК «Енергоатом» як гуманітарну допомогу три тисячі акумуляторних ліхтарів. «На прохання ДП «НАЕК «Енергоатом» його багаторічний партнер Westinghouse Electric Company надав благодійну допомогу для підтримки та захисту українських АЕС від наслідків війни рф проти України, зокрема обстрілів критичної інфраструктури. Американська компанія передала 3000 потужних акумуляторних ліхтарів, які допоможуть за відсутності світла внаслідок російських атак», – ідеться у повідомленні.

  Енергоатом
 • 24.01.2023
  Іспанія
  Акти солідарності

  Українські прикордонники повернулися з лікування в Іспанії. “Протягом майже двох місяців 10 охоронців кордону проходили відновлення у медичних закладах Мадриду та Барселони. Бійці були поранені під час захисту України від російських окупантів”, – йдеться в повідомленні. Зазначається, що організацію лікування, доставку наших бійців до Іспанії та у зворотному напрямку взяв на себе Фонд монастиря Санта-Клара за безпосередньої участі керівниці цієї благодійної установи Сестри Лусії.

  Державна прикордонна служба України
 • 24.01.2023
  ВООЗ (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Україна отримала чергову партію з 26 автомобілів швидкої допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров'я.

  Віктор Ляшко
 • 24.01.2023
  Данія
  Матеріально-технічна допомога

  Данія передала Миколаєву 11 тонн обладнання для налагодження водопостачання й опалення. Обладнання включає насоси, вентилі, комплектуючі та електроди виділили данські постачальники, такі як Grundfos, Broen, Hydro-X, а також низка водопостачальних компаній. Завдяки допомозі від Данського агентства з надзвичайних ситуацій, обладнання прибуло в Україну, інформує посольство.

  Embassy of Denmark in Ukraine
 • 25.01.2023
  Іспанія
  Заяви

  Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила у середу, що Мадрид відкритий для надання Україні танків Leopard 2 німецького виробництва, після того, як Німеччина погодилася відправити танки. За її словами, уряд Іспанії діятиме в координації зі своїми західними союзниками, щоб допомогти Україні захиститися від російського вторгнення.

  Reuters
 • 25.01.2023
  Польща
  Гуманітарна

  Президент Польщі Анджей Дуда підписав спецзакон про допомогу біженцям з України. Законом передбачається, що українці зможуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення лише упродовж перших 120 днів від моменту першого приїзду до Польщі, після чого вони платитимуть за проживання у таких місцях. Змінами також передбачається, що громадяни України, які проживають у таких місцях в Польщі понад 120 днів, з березня змушені будуть платити 50% коштів власного утримання, але не більш як 40 злотих на добу (понад 300 грн). Натомість із травня їм треба буде покривати 75% коштів проживання, але не більш як 60 злотих на добу (500 грн).

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 25.01.2023
  Швеція
  Заяви

  Швеція розглядає можливість відправлення в Україну танків Stridsvagn 122 (модернізовані Leopard 2A5). Про це у середу заявив шведський міністр оборони Пол Йонсон.

  Gagаdget
 • 25.01.2023
  Японія
  Акти солідарності

  Японія планує взяти участь у проєктах з відновлення українського енергетичного сектору на основі новітніх технологій, зокрема співпрацювати у будівництві малих модульних реакторів та спільно реалізовувати водневі проєкти.

  Міністерство енергетики України
 • 25.01.2023
  Італія
  Акти солідарності

  Нижня палата італійського парламенту схвалила запропоновану урядом постанову, якою до кінця року суттєво спрощується процедура постачання Україні озброєнь. “Україна отримала зелене світло від Палати депутатів, яка продовжила до 31 грудня 2023 року дозвіл уряду передавати Києву військову техніку, матеріали та обладнання”, – йдеться у матеріалі.

  RAI News
 • 25.01.2023
  Канада
  Заяви

  Канада може долучитися до “танкової коаліції”, передавши Україні чотири танки Leopard 2. “За словами високопоставлених джерел, Канада розглядає можливість передачі Україні чотирьох танків Leopard 2, але рішення ще не було ухвалене”, – йдеться у матеріалі. Зазначається, що оголошення про передачу танків може бути зроблене вже в четвер.

  CBC News
 • 25.01.2023
  Німеччина
  Акти солідарності

  Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволяє реекспорт іншим країнам. Федеральний уряд Німеччини ухвалив рішення про надання Збройним силам України 14 основних бойових танків Leopard 2.

  Bundesregierung
 • 25.01.2023
  Uber (Таксі та каршерінг)
  Матеріально-технічна допомога

  Компанія Uber передала 3 млн доларів на "швидкі" для України. "У грудні 2022-го фандрейзингова платформа United24&Uber запустила фандрейзинг Keep Ukraine Moving на реанімобілі. Сума збору та внесок, яку зробила сама компанія, сягнула 1 500 000 $. Під час своєї поїздки в Київ минулого тижня CEO Uber Дара Хосровшахі оголосив про новий внесок на швидкі, ще 1 500 000 $. Тож загальний внесок Uber на машини швидкої допомоги через UNITED24 становив 3 000 000 $", – повідомили в МОЗ.

  Міністерство охорони здоров'я України
 • 25.01.2023
  Норвегія
  Заяви

  Норвегія має намір передати Україні сучасні танки Leopard 2, аби допомогти їй у відбитті російської агресії. Про це заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам. “Танки зараз дуже потрібні. Норвегія та її уряд підтримують передачу танків Україні. Норвегія мусить бути залучена до цього”, – сказав Грам. Він додав, що мова йде про танки Leopard 2A4, які дещо відрізняються від тих, які погодилася передати Україні Німеччина.

  NRK
 • 25.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  Німеччина передала українським прикордонникам ще 12 спеціалізованих автомобілів. Раніше таких автомобілів було передано 95, отже загальна кількість наразі становить 107 одиниць.

  Bundesregierung
 • 26.01.2023
  Швеція
  Матеріально-технічна допомога

  Рятувальники Дніпропетровської області отримали спеціалізовану допомогу від волонтерів із Швеції, зокрема позашляховик та піротехнічне оснащення для розмінування звільнених територій.

  ДСНС України
 • 26.01.2023
  Австрія
  Матеріально-технічна допомога

  Австрія передала українським рятувальникам 33 генератори. Нещодавно з Австрії прибули 33 бензинові генератори для потреб українських рятувальників. Обладнання, загальною вартістю 91 тисяча євро, передало Управління кризовими ситуаціями, ліквідації наслідків стихійних лих та цивільного захисту МВС Республіки Австрія завдяки Механізму цивільного захисту ЄС», – ідеться в дописі.

  ДСНС України
 • 26.01.2023
  Японія
  Акти солідарності

  Японія, яка цьогоріч головує у "Великій сімці" (G7), очікує, що війна росії в Україні домінуватиме в переговорах між найбільшими економіками світу. Про це заявив головний фінансовий дипломат Японії Масато Канда. «Санкції проти росії та підтримка України будуть головним пріоритетом на зустрічах фінансових лідерів G7 під головуванням Японії», – сказав Канда, який цьогоріч опікуватиметься переговорами G7 щодо економічної політики.

  Reuters
 • 26.01.2023
  Швеція
  Заяви

  Уряд Швеції пообіцяв виділити 1,947 млн доларів (20 мільйонів шведських крон) Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) на підтримку його місії з ядерної безпеки в Україні.

  CNN
 • 26.01.2023
  Норвегія
  Акти солідарності

  Норвегія готуватиме українських військових медичних спеціалістів, молодших офіцерів. Зазначається, що Норвегія вже бере участь у підготовці українських військових у Великій Британії. «Ці зусилля триватимуть у 2023 році й кількість інструкторів збільшиться. Норвегія також надає фінансову підтримку та надає інструкторів для Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України, і Норвегія сприятиме Північній ініціативі, де кілька країн навчатимуть українських спеціалістів знешкоджувати вибухові боєприпаси», – ідеться в повідомленні.

  Міністерство оборони України
 • 26.01.2023
  Франція
  Заяви

  Франція у квітні передасть Офісу Генерального прокурора України другу мобільну ДНК-лабораторію, призначену для виявлення та ідентифікації жертв війни на деокупованих територіях. Про це заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна на спільній з главою МЗС України Дмитром Кулебою пресконференції в Одесі

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 26.01.2023
  ЄС (Політичні об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Європейський Союз поставить в Україну ще 1000 генераторів та іншу допомогу через логістичний хаб Програми цивільного захисту ЄС rescEU, що вже створений на території Польщі.

  European Commision
 • 26.01.2023
  Франція
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Уряд Французької Республіки передасть Україні три мільйони євро для забезпечення ядерної безпеки.

  Речник ОК «Південь» Владислав Назаров
 • 26.01.2023
  Ісландія
  Заяви

  Ісландія надаватиме всю необхідну допомогу Україні, зокрема енергетичному сектору. Зазначається, що 26 січня міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з міністром навколишнього середовища, енергетики та клімату Ісландії Гудлаугуром Тор Тордарсоном. Сторони обговорили допомогу енергетичному сектору України в умовах масованих російських атак та двосторонню співпрацю в енергетиці.

  Міністерство енергетики України
 • 26.01.2023
  Хорватія
  Виділення коштів на гуманітарні потреби

  Хорватія виділила 1 мільйон євро фінансової допомоги Україні, на які через ЮНІСЕФ буде придбано близько 50 потужних генераторів для забезпечення безперебійної роботи українських лікарень та шкіл. Про це повідомило Міністерство закордонних і європейських справ Хорватії. «Уряд Хорватії 26 січня ухвалив рішення про виділення фінансової допомоги обсягом 1 мільйон євро на невідкладні потреби відновлення енергетичної інфраструктури України, зокрема для придбання та доставки в Україну близько 50 електрогенераторів потужністю 100 кВт з метою забезпечення безперебійної роботи лікарень і шкіл», – зазначається в повідомленні.

  Міністерство закордонних і європейських справ Хорватії
 • 27.01.2023
  Бельгія
  Акти солідарності

  Уряд Бельгії 27 січня ухвалив рішення про виділення найбільшого на сьогодні пакета військової допомоги для України на суму 92 млн євро. “Загалом наша країна вже надала військової допомоги на 146 мільйонів євро. Сьогодні Рада міністрів ухвалила рішення направити Україні новий пакет військової допомоги на 92 мільйони євро”, – заявив прем'єр-міністр Александр Де Кроо.

  HLN
 • 27.01.2023
  Велика Британія
  Акти солідарності

  У Міністерстві оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії заявили, що наразі вони надали нашій державі понад 200 броньованих машин різного типу. Про це у Фейсбуці поінформувала пресслужба Генштабу ЗСУ. «Велика Британія була першою європейською країною, яка пожертвувала летальну допомогу Україні, і ми прагнемо утримати або перевищити фінансування минулого року в 2023 році. На сьогодні ми надали понад 200 броньованих машин. Знайомтеся з Husky, Mastiff, Wolfhound, Spartan і Stormer», – заявили у Міноборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

  Генеральний штаб ЗСУ
 • 27.01.2023
  МКЧХ (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні передав 105 теплиць постраждалим внаслідок бойових дій селам та дитбудинкам сімейного типу на Сумщині.

  Олег Коваль
 • 27.01.2023
  Австралія
  Заяви

  Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз підтвердив підтримку України та розкритикував прихильників вторгнення рф після того, як з’явилося відео, на якому батько тенісиста Новака Джоковича позує на Australia Open з уболівальниками з російськими прапорами.

  Reuters
 • 27.01.2023
  Польща
  Заяви

  Варшава готова передати Києву 60 польських модернізованих танків, з яких 30 PT-91 Twardy (модернізована версія Т-72), а також 14 танків Leopard 2. Про це в інтерв’ю канадському телеканалу CTV News повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

  CTV News
 • 27.01.2023
  Італія
  Заяви

  Італія і Франція домовилися закупити 700 зенітних ракет для комплексу протиповітряної оборони SAMP-T, який готуються передати Україні. Про це повідомляє французьке видання l’Opinion. Домовленості досягнуто під час візиту міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню до Італії у п’ятницю, 27 січня, де він у Римі зустрічався зі своїм італійським колегою Гвідо Крозетто.

  l’Opinion
 • 27.01.2023
  Франція
  Заяви

  Італія і Франція домовилися закупити 700 зенітних ракет для комплексу протиповітряної оборони SAMP-T, який готуються передати Україні. Про це повідомляє французьке видання l’Opinion. Домовленості досягнуто під час візиту міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню до Італії у п’ятницю, 27 січня, де він у Римі зустрічався зі своїм італійським колегою Гвідо Крозетто.

  l’Opinion
 • 27.01.2023
  Німеччина
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Уряд Німеччини виділив 4,8 мільйона євро на підтримку ветеранів, членів їхніх родин та сімей полеглих захисників України.

  Міністерство у справах ветеранів
 • 27.01.2023
  Литва
  Матеріально-технічна допомога

  Литовська Служба охорони держкордону в п'ятницю відправила в Україну три мікроавтобуси з обладнанням для блокування дронів, електрогенераторами, комплектами теплого одягу та безконтактними термометрами. Відіслана партія була укомплектована згідно з представленим українськими прикордонниками списком необхідних предметів. У відправлений вантаж входять насамперед п'ять систем SkyWiper (EDM4S) для блокування дронів (разом із комплектуючими). Їх у виробника NT Service придбала громадська організація Mēlyna Geltona (Blue/Yellow).

  Delfi
 • 27.01.2023
  Німеччина
  Акти солідарності

  До Німеччини прибули перші військовослужбовці ЗСУ для навчання роботі з бойовими машинами піхоти Marder. Як зазначається, група українських військових приземлилася в Кельні у четвер, 26 січня, їхня підготовка має розпочатися найближчим часом.

  DW
 • 27.01.2023
  Люксембург
  Матеріально-технічна допомога

  Три громади Херсонщини отримали сучасні шкільні автобуси завдяки допомозі благодійників Люксембургу та за підтримки Міністерства освіти та науки. «Три громади Херсонщини отримали сучасні шкільні автобуси. Транспорт сьогодні прибув до Великоолександрівської, Кочубеївської та Чорнобаївської територіальних громад», – йдеться у повідомленні.

  Херсонська ОВА
 • 28.01.2023
  Німеччина
  Матеріально-технічна допомога

  “Німеччина надала ДПСУ авіаційні паливозаправники, вантажівки та самоскиди. Надана техніка забезпечить мобільність особового складу при виконанні повсякденних завдань та проведенні будівельно-інженерних робіт”, – ідеться в повідомленні.

  Посольство Німеччини в Україні
 • 29.01.2023
  Чехія
  Заяви

  Новообраний президент Чеської республіки Петр Павел заявив про важливість продовжувати підтримку України. Про це він сказав в ефірі телеканалу CNN Prima News у неділю. Обраний глава держави війна точиться в Україні, тобто поблизу чеського кордону, але НАТО, членом якого є Чехія, гарантує республіці безпеку, а її курс є правильним. «Безумовно, зі мною (в офісі, – ред.) не буде жодної мобілізації чи зміни курсу, яка могла б втягнути країну у війну», – заявив Павел, відповідаючи тим, хто поширював по нього перед виборами чутки про те, що, мовляв, чехів будуть мобілізувати на війни.

  CNN Prima News
 • 30.01.2023
  ВООЗ (Спеціалізовані об'єднання)
  Матеріально-технічна допомога

  На Прикарпатті медичні заклади отримали три потужні генератори. Їх передали для потреб обласної дитячої лікарні, Івано-Франківського обласного клінічного кардіодиспансеру та обласного фтизіопульмонологічного центру.

  Онищук Світлана
 • 30.01.2023
  Норвегія
  Заяви

  Норвегія відправить частину своїх бойових танків Leopard 2 в Україну "якомога скоріше". Про це заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам в інтерв'ю AFP. "Норвегія відправить частину свого парку бойових танків Leopard 2 німецького виробництва в Україну "якнайшвидше", що означає, можливо, наприкінці березня", – йдеться у повідомленні.

  France24
 • 30.01.2023
  Terre des hommes (Tdh) (Благодійність)
  Матеріально-технічна допомога

  Італійський фонд Terre des Hommes Italia у межах співпраці з представниками проєкту Irpin Reconstruction Summit допоміг відновити в Ірпені чотири житлові багатоквартирних будинки, які постраждали внаслідок воєнних дій. Щонайменше 1 192 особи отримали відремонтоване житло. Про це повідомив в Укрінформі міський голова Ірпеня Олександр Маркушин під час брифінгу «Ремонт житлових будинків в Ірпені: результати та плани».

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство
 • 31.01.2023
  Австрія
  Акти солідарності

  Українці, які були змушені через війну залишити країну та приїхали до Австрії, мають право проживати в республіці до 4 березня 2024 року.

  Austria laws
 • 31.01.2023
  США
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) виділить 250 мільйонів доларів на підтримку українського малого та середнього бізнесу цього року.

  Денис Шмигаль
 • 31.01.2023
  Велика Британія
  Акти солідарності

  Військовослужбовці Збройних сил України в рамках базової загальновійськової підготовки у Великій Британії під керівництвом канадських інструкторів опрацьовують питання мінної безпеки.

  Олександр Павлюк/Сухопутні війська
 • 31.01.2023
  Польща
  Виділення коштів на фінансову підтримку

  Качинський переказав ЗСУ 50 тисяч злотих. Лідер владної партії Польщі “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський зробив грошовий переказ для ЗСУ, чим завершив судовий спір з ексміністром закордонних справ Радославом Сікорським. Качинський зазначив, що переказує кошти на українську армію з приємністю, а Сікорський відповів, що приймає вибачення.

  Krzysztof Sobolewski
 • 31.01.2023
  Польща
  Акти солідарності

  Близько 1,7 тисячі польських компаній хоче взяти участь у відбудові України та відновленні експорту товарів та послуг до України. Про це заявив представник Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH) в Києві Кароль Кубіца. “У червні 2022 року ми стали оператором проєкту співпраці з підготовки до відновлення експорту та післявоєнної відбудови України. Наразі на нього подали заявки майже 1,7 тисячі польських компаній”,- повідомив Кубіца. Він додав, що третина цих компаній представляє будівельний сектор Польщі. Крім того, серед цих компаній є представники інформаційно-телекомунікаційної сфери, машинобудування, медичної та фармацевтичної галузей, а також аграрно-споживчого сектора.

  WNP
 • 31.01.2023
  Австрія
  Заяви

  Парламент Австрії закликав федеральний уряд виступати за негайне виведення російських військ з України та встановлення справедливого миру з урахуванням розробленої Україною Формули миру.

  Украї́нське націона́льне інформаці́йне аге́нтство

Не залишайтеся осторонь — допоможіть тим, хто боронить мир в Європі та допомогає постраждалим від війни!

Ви можете дізнатися, як допомогти Україні, на сайті РНБО України "Антивоєнна коаліція":
https://stop-rf.nsdc.gov.ua/coalition/help

Підпишіться на розсилку новин
Отримуйте один лист в день з найважливішими новинами