Гроші України

1994–2002

Як вже говорилось, ще протягом підготовки до грошової реформи в 1994–95 рр. було випущено інший тираж грошових знаків, оскільки тираж 1992 був відверто невдалим. Наскільки мені відомо, нові гроші друкували в Великобританії.

Ця модель вийшла цілком вдалою, хоча графіка на них практично не змінилася (ескізи робив той самий художник). Щоправда, з'явилися нові обличчя ще більших номіналів. Такі гроші ходили до 2003 року; періодично вони додруковувалися різними тиражами та номіналами — спочатку за кордоном, а потім, після започаткування банкнотно-монетної фабрики НБУ — в Україні. По мірі зношування вони вилучалися з обігу, замінюючись на грошові знаки чергового фасону, а з 1 жовтня 2020 вони за рішенням Нацбанку перестали бути засобом платежу. Нині їх можна лише обміняти в банку на нові банкноти й монети.

Князі та гетьмани в порівнянні з попередніми моделями практично не змінилися, і, як і раніше, мають портретну схожість з художником — автором ескізів.


Ця банкнота виявилася найулюбленішою у "фахівців" з фальшування грошей, тому мала рекордну кількість підробок. Втім, зараз ця сумнівна пальма першості перейшла до п'ятисоток. Народ у нас перестав розмінюватися на дрібниці.


Через незнання особистості першого Президента Української Народної Республіки Михайла Грушевського, зображеного тут, багато хто вважав, що це портрет Ющенка, бо поруч з ним на банкноті було написано "Голова правления Банку   Віктор Ющенко".


Найвідоміший та найушанованіший український поет — Тарас Шевченко. Знову ж таки, класичний портрет Шевченка зі шкільного підручника — в селянській шапці, та з "шевченківськими" вусами.


Леся Українка — письменниця і поетеса. Свого часу це були банкноти найбільшого номіналу. З тих пір Леся стала улюбленою письменницею мільйонів українців.