Гроші України

2003–2005

Невідомо чому, але в 2003 році було вирішено радикально змінити дизайн українських грошових знаків.

Хоча зображені на них персонажі залишилися начебто й ті ж самі, але їх зовнішній вигляд змінився найрішучішим чином. У деяких випадках змінився й колір. Ну, що і зовсім несподівано — виявилося, що відтепер банкноти різних номіналів матимуть різні розміри (що більший номінал — то, звісно, більший розмір). Досить швидко вони замістили в обігу банкноти старих фасонів. Хоча, незабаром для деяких номіналів з'явилися й нові купюри, на яких повністю збережена графіка, але з 2006 р. ще раз змінився колір.


Князю Володимиру відростили бороду та змінили кашкета.


Князю Ярославу, так само, як і його колезі на одногривневій банкноті, відростили бороду, і знов-таки змінили капелюшка.


Богдан Хмельницький відверто постарів та погладшав. Вуса в нього тепер акуратно підстрижені.


На відміну від його колеги Хмельницького, Мазепу в 2004 році покращили — він посвіжів, помолодішав, схуд і погарнішав. Ще б пак — недарма свого часу він мав славу жіночого улюбленця!


Вочевидь, через велику кількість підробок попередниці, ця банкнота була надрукувана та випущена в обіг роком раніше за інші банкноти цієї серії, в 2003 році, з радикально зміненим дизайном.


Грушевському наростили волосся, підфарбували бороду; він також помолодішав.


Для цієї моделі взяли портрет молодого Шевченка. Чомусь він виявився схожим на молодого Ющенка. В додаток, портрет-першотвір подали в дзеркальному відображенні.