Знак юаня женьміньбі

Юань ( Yuán )

¥

Юань — грошова одиниця Китаю. У китайській мові "юанем" називають базову одиницю будь-якої валюти. Але в міжнародному контексті це слово позначає юань КНР — базову одиницю китайської грошової системи Женьміньбі (в латинському написанні Renminbi, або RMB), що з китайської перекладається як "народні гроші".

Для міжнародного позначення юаня вживається той самий символ, що і для японської єни: ¥. Вважається, що він повинен записуватися з однієї горизонтальною рискою (щоб відрізняти його від єни), але на практиці від цього зазвичай відходять. Існують також дві ієрогліфічних форми символу юаня — звичайний запис: , і складніший формальний запис , уживаний здебільшого в фінансових документах.

Слово "юань" дослівно означає "круглий об'єкт" або "кругла монета". Так називалися круглі срібні монети династії Цін (XVII–XX ст.) Від цієї назви виникли назви валют Японії (Єна, en) та Кореї (Вона, won). Неважко, до речі, помітити, що японське "шанобливе" ієрогліфічне зображення єни точнісенько збігається з китайською повною формою ієрогліфічного запису юаня.

Запис в HTML
¥
¥  [ 元 , 圓 ]
Кодування UNICODE
U + 00A5
Підпишіться на розсилку новин
Отримуйте один лист в день з найважливішими новинами