Знак англійського фунта стерлінгів

Фунт Стерлінгів ( Pound Sterling )

£

Фунт стерлінгів — грошова одиниця Великої Британії та деяких інших країн. Вон є однією з основних резервних світових валют. Знак фунта £ використовується як для позначення фунта стерлінгів Великобританії, так і для позначення більшості валют, що мають ту ж саму назву — фунт.

Країна Код Позначення
Фунт стерлінгів Великобританії GBP £
Бермудський фунт BMD £
Гібралтарський фунт GIP £
Єгипетський фунт EGP £, LE
Ліванський фунт LBP ل.ل
Суданський фунт SDG  

Можна ще згадати про шотландський фунт. Шотландія, незважаючи на те, що є частиною Великобританії, має право на випуск власних грошових знаків. Шотландський фунт обов'язковий до прийому тільки в Шотландії (в інших регіонах Великобританії шотландський фунт може й не прийматися до сплати — на розсуд продавця).

Назва Фунт стерлінгів з'явилася ще у XII ст. Спочатку це була вагова норма (453,6 гр.) "Стерлингом" називався, за одними відомостями, срібний сплав 725 ґатунку; за іншими — старовинна англійська срібна монета, виготовлена з цього сплаву. Загалом, з фунта цього срібла карбувалося 240 срібних монет.

£5£5£50
Позначка фунта на різних банкнотах

Позначка фунта являє собою латинську літеру L в курсивном зображенні, з однією горизонтальною рискою. Походить вона від скороченого до першої літери латинського найменування вагового фунту — Libra. Ще в середині XX ст. знак фунта зображувався зазвичай з двома горизонтальними рисками. Однак, сучасні стандарти вимагають для позначення фунта однієї риски, а L з двома рисками застосовується для позначення такої грошової одиниці, як Ліра.

У Великобританії символ фунта вживається для позначення грошової суми так само, як і символ долара — перед чисельним значенням. Американці успадкували цю традицію від англійців.

Запис в HTML
£
£
Кодування UNICODE
U + 00A3
Підпишіться на розсилку новин
Отримуйте один лист в день з найважливішими новинами